سفارش طراحی سایت دارم

7 دلیل مهم برای نیاز کسب و کار شما به وب سایت

اهمیت داشتن سایت

امروزه اهمیت وجود سایت امروزه با پیشرفت اینترنت و استفاده بسیار بالا توسط افراد برای هیچ کسی پوشیده نیست. اهمیت وجود سایت انقدر زیاد است که می توان گفت اگر برای کسب و کار خود سایتی نداشته باشید متاسفانه باید شاهد شکست کسب و کار خود شوید . پس همراه ما در ادامه مقاله باشید تا بتوانید کسب و کار خود را نجات دهید و سود بسیار بالاتری نسبت به قبل داشته باشید.

چند سوال مهم در مورد اهمیت وجود سایت

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا باید برای کسب وکارخود وبسایت داشته باشید ؟

با پیش روی دنیای مجازی و جا باز کردن آن در زندگی امروزه ما اگر تا الان به این فکر نیوفتاده اید که برای کسب و کار خود وبسایت داشته باشید قطعا به زودی کسب کارتان فراموش خواهد شد .

حال این سوال ها پیش می آید که چرا باید برای کسب و کارمان وبسایت داشته باشیم ؟

چرا باید از دنیای مجازی استفاده کرد ؟

حال چرا ساختن یک وبسایت ؟

اصلا برای کسب و کار من هم میشه وب سایت ساخت ؟

چطور می توانم سایت بسازم ؟

هزینه طراحی سایت چقدر است ؟

برای انجام یک کار حتما باید دلایل کافی داشته باشیم ، پس بهتر است با یکدیگر دلایل رو مرور کنیم :

با وب سایت معرفی خواهیم شد و اعتباری شخصی خواهیم داشت

داشتن یک وب سایت یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار شما است. طراحی وب سایت به شما این فرصت را می دهد که به طور کامل خودتان را معرفی کنید و خدمات و مزایای خود را به مخاطبان خود بگویید. اغراق نیست اگر بگوییم که داشتن یک وب سایت باعث افزایش اعتماد شما به کسب و کار شما می شود و اعتماد مخاطبان به شما را آسان می کند.

برند سازی با وب سایت
برند سازی با وب سایت

البته، حتی اگر کسب و کار ندارید، باز هم فرصتی ارزشمند برای معرفی است. زیرا به شما فرصت بزرگ شدن را می دهد.

به راحتی مشتری های جدید را به خود جذب میکنید

طبق آمار، روزانه بیش از 2.4 میلیارد نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می کنند. حدود 90 درصد از این افراد تا به حال به صورت آنلاین خرید کرده اند یا به صورت آنلاین با یک شرکت تماس گرفته اند. اما ایران چطور؟ جالب است بدانید که بیش از 56 میلیون نفر در ایران، یعنی+ 70 درصد ایرانی ها از اینترنت استفاده می کنند.

جذب مشتری جدید
جذب مشتری جدید

این اعداد پیام مهمی را برای همه ما ارسال می کند و اهمیت وجود سایت را نشان میدهد : اینترنت یک فرصت عالی برای جذب مشتری است. بازار بزرگی که بهتر است از دست ندهید. بنابراین اگر یک کسب و کار دارید و می خواهید مشتریان بیشتری داشته باشید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید ایجاد یک وب سایت است. اگر هنوز کسب و کاری ندارید، فقط یک وب سایت برای راه اندازی کسب و کار کافی است.

با داشتن یک وب سایت شما میتوانید جلب اعتماد کنید

اگر وب سایت دارید، رسانه خواهید داشت. جایی که می توانید با مخاطبان خود صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید. داشتن یک وب سایت فرصتی برای نوشتن در مورد تجربه و آموزش مخاطبان است. می پرسید اهمیت این چیست؟ واضح است وقتی شما مقالات آموزنده ای در زمینه خود داشته باشید، مخاطبان شما راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد و آگاهانه به سراغ شما خواهند آمد.

اگر بتوانید یک مقاله کامل و دقیق در مورد هزینه طراحی وب سایت در وبلاگ ما مطالعه کنید، چقدر بر اعتماد شما تأثیر می گذارد؟ شما می توانید همین تاثیر را روی مشتریان خود داشته باشید.

ما حتی می توانم تجربیات شخصی خود را در این هر زمینه با شما به اشتراک بگذاریم.

البته تولید محتوا در سایت مزیت بزرگ دیگری برای شما خواهد داشت. که گوگل به تدریج شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد می شناسد و زمانی که افراد کسب و کار شما را جستجو می کنند، آنها را به سایت شما ارسال می کند.

اهمیت وجود سایت ؛ راهی ارزان برای دیده شدن

راه های ارزان برای جذب مشتری
راه های ارزان برای جذب مشتری

دیگر نیاز نیست برای شناخت کسب وکارتان تراکت پخش کنید و یا از پیامک استفاده کنید ,بلکه کافیه فقط یک وب سایت داشته باشید و به مدرن ترین و ارزان ترین راه با مشتریان خود در ارتباط باشید .

ایجاد فروشگاه برای شما گران تمام می شود. فقط اجاره یک مکان با هزینه میلیونی ماهیانه نیست، بلکه باید به دکور فروشگاه و وسایل آن نیز فکر کنید. سپس بحث تبلیغات مطرح می شود. تبلیغاتی که برای شما گران تمام می شود.به نظر شما هزینه آن چقدر است؟

اما در مورد وب سایت ها اینطور نیست. زیرا می توانید وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را به طور کامل با قیمتی بسیار کمتر راه اندازی کنید. برای جذب مخاطب نیازی نیست به دنبال تبلیغات گران قیمت باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای مفیدی را در سایت خود قرار دهید تا بتوانید از طریق گوگل کاربران را به سایت خود جذب کنید. علاوه بر این، می توانید خود را به صورت رایگان در سایت های مختلف اینترنتی معرفی کنید.

البته این بدان معنا نیست که یک سایت لزوماً ارزان است. تنها بحث این است که هزینه نگهداری یک سایت نسبتا کمتر از یک فروشگاه است. اما او نقش هر دو را خیلی بهتر بازی می کند و در واقع به تدریج جایگزین آنها می شود.

علاوه بر این، تجربه نشان داده است که بیشتر مردم با نگاهی سطحی به روزنامه ها، آنها را در نزدیک‌ترین سطل زباله می‌اندازند. (به پیاده روها نگاه کنید). بنابراین، اگر مشتری شما بخواهد دوباره چیزی را بررسی کند، به این مسیر دسترسی نخواهد داشت و اگر به راحتی شما را پیدا نکند، به راحتی گزینه دیگری را انتخاب می کند. اما با سایت شما یک آرشیو کامل از کلیه خدمات و محصولات دارید که مشتریان شما به راحتی و در کمتر از یک دقیقه می توانند به هر چیزی که می خواهند برسند.

داشتن یک وب سایت به شما این امکان را می دهد که برخی از تبلیغات خود را در دست مشتریان خود قرار دهید. اگر مشتریان شما از خدمات شما راضی هستند، به راحتی می توانند وب سایت شما را برای معرفی آنها به سایر دوستان خود ارسال کنند و اکنون تمام خدمات شما به صورت شفاف در سایت شما قابل دسترسی است. این شفافیت بهترین تبلیغ برای شماست.

شما 24 ساعت شبانه روزدرحال کار هستید

روزی عزیزی به من گفت میدانی چه زمان شما در حال پول در آوردن هستی ؟ زمانی که شما حتی در خواب هم اگر هستید کسب و کارت نخوابد .

یکی از مسائل مهم و پرهزینه برای کسب و کار، پشتیبانی است. مطمئناً می دانید که در دنیای پر رقابت امروزی، اگر پشتیبانی کافی از مشتریان خود ارائه نکنید، به سرعت از رقابت حذف خواهید شد.

داشتن یک وب سایت به شما این امکان را می دهد که پیام های مخاطبان خود را به صورت شبانه روزی دریافت کنید و حتی پاسخ های خود را به صورت آنلاین برای آنها ارسال کنید. این یک فرصت عالی برای کاهش هزینه های نگهداری است. پس اهمیت وجود سایت خیلی زیاد است.

شما با داشتن یک وب سایت فروشگاهی برای مشتریان خود این امکان را فراهم میکنید که در هر ساعت از شبانه روز به سایت شما مراجعه کنند و محصولات شمارا ببینند و سفارشات خود را ثبت کنند .

شما در خواب هستید اما کسب وکارتان نخواهد خوابید !!!!!

اهمیت وجود سایت برای کسب و کار
اهمیت وجود سایت برای کسب و کار

داشتن همکاران جدید

داشتن یک وب سایت یک فرصت عالی برای گسترش ارتباطات شما است. وقتی شما یک وب سایت دارید، بدون شک همکاران شما آن را پیدا خواهند کرد و شما فرصتی برای ایجاد روابط تجاری جدید خواهید داشت.

مشتریان خود را ارزیابی کنید

مزیت بزرگ داشتن یک وب سایت توانایی تجزیه و تحلیل و ارزیابی دقیق است. البته منظور ما فقط دریافت بازخورد و پیشنهاد از مشتریان نیست. حتی جالب تر، امکان تجزیه و تحلیل با کمک ابزارهای دیجیتال است.

اجازه دهید موضوع را برای شما باز کنم: در اینترنت می توان همه چیز را با دقت اندازه گیری کرد. مثلا شما متوجه می شوید که بازدیدکنندگان شما اهل کجا هستند، کدام صفحات شما را بیشتر دیده اند، با کدام دستگاه بیشتر به سراغ شما آمده اند و ….

البته مشکل زمانی جالبتر می شود که از ابزار حرفه ای آنالیز سایت (مثل گوگل آنالیتیکس که کاملا رایگان هم هست) استفاده کنید. به این ترتیب شما دقیقا می دانید که کاربران چگونه به سایت شما می رسند، چه مدت در آن می مانند، از چه مسیری به سایت شما می روند و چگونه خرید می کنند (برای فروشگاه های آنلاین).

مهم ترین سوال در اهمیت وجود سایت

چرا وب سایت ؟؟؟؟چرا شبکه اجتماعی نه؟

چرا وب سایت ؟؟؟؟چرا شبکه اجتماعی نه؟
چرا وب سایت ؟؟؟؟چرا شبکه اجتماعی نه؟

ممکن است تعجب کنید که چرا وقتی از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار خود استفاده می کنم، هنوز به یک وب سایت نیاز دارم. این سوال خوبی است و علاوه بر این ما همیشه این سوال را می پرسیم، وب سایت یا شبکه اجتماعی؟ گاهی اوقات تعجب می کنیم که چرا باید برای طراحی وب سایت و فضای میزبانی هزینه کنیم؟ چرا فقط از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام یا گاهی اوقات فیس بوک یا توییتر استفاده نمی کنید؟

شبکه های اجتماعی مزایای غیرقابل انکاری برای تجارت دارند. شبکه های اجتماعی رایگان هستند و میلیون ها کاربر یا مشتری بالقوه برای ارتباط با کسب و کار شما هیجان زده هستند. علاوه بر این، شبکه های اجتماعی نیازی به دانش فنی ندارند.

تقریباً هر کسی می تواند به راحتی در کمتر از یک دقیقه حساب باز کند و شروع به تولید محتوای مرتبط با تجارت خود کند. شما می توانید از طریق عکس، فیلم یا متن با خود، محصولات و هر چیزی که می تواند ارتباط پویاتری با مشتریان داشته باشد در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کرده و تبلیغ کنید.

شبکه های اجتماعی علاوه بر سهولت استفاده، با موتورهای جستجو مانند گوگل نیز سازگاری دارند. سازگاری با موتورهای جستجو به معنای دسترسی در اینترنت و فضای مجازی است. یعنی اگر نام شرکتی را در گوگل جستجو کنید، اگر آن شرکت در شبکه های اجتماعی باشد، گوگل لینک مربوط به شبکه اجتماعی آن شرکت را به شما نشان می دهد.

اما داشتن یک وب سایت تجاری با داشتن یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی متفاوت است و رایگان نیست. هزینه یک وب سایت بیشتر از یک شبکه اجتماعی است. اما قیمت تنها تفاوت این دو نیست. وب سایت ها مزایای مهم تری نسبت به شبکه های اجتماعی دارند. سوال اینجاست که چرا با وجود شبکه های اجتماعی، کسب و کارها وب سایت ایجاد می کنند؟ یا چرا برخی از بزرگترین و مشهورترین شرکت های جهان از عضویت در شبکه های اجتماعی خودداری می کنند؟ پس اهمیت وجود سایت اینجا مشخص می شود

وبسایت یا اینستاگرام؟
وبسایت یا اینستاگرام؟

مزایای داشتن یک وب سایت و اهمیت وجود سایت قابل مقایسه با صفحات رسانه های اجتماعی چیست؟ خلاصه اینکه هیچکس روی زمین عمارت باشکوهی نمیسازد.

اگر از شبکه های اجتماعی در هر سطحی استفاده می کنید، باید قوانین صاحب این شبکه را رعایت کنید. و از طرفی با محدودیت های آنها مقابله کنند. مهمتر از همه، با تغییر قوانین و سیاست های آنها، کسب و کار و سرمایه گذاری هایی که در فضای مجازی انجام داده اید به طور مستقیم تحت تأثیر قرار می گیرد. به عنوان مثال، با تغییر الگوریتم های جستجو یا الگوریتم های نمایش محتوا برای سایر کاربران، صفحه شما در شبکه های اجتماعی کمتر دیده می شود. چه کسی می خواهد در زمین دیگری ساختمانی بسازد تا برای خرید آن کمی پول خرج نکند که ممکن است روزی مجبور شود از سرمایه خود صرف نظر کند؟

وقتی وب سایتی به نام کسب و کار خود دارید، کنترل کاملی بر سرمایه گذاری خود دارید. دیگر تحت تأثیر قوانین و محدودیت های شبکه های اجتماعی نیستید. شما همچنین می توانید از رسانه های اجتماعی به عنوان یک گزینه فرعی استفاده کنید، اما نه به عنوان یک پایه. با یک وب سایت، می توانید در مورد نیازهای کسب و کار خود خلاق باشید و ویژگی ها و کنترل هایی داشته باشید که در رسانه های اجتماعی وجود ندارند.

وب سایت شما مانند مکان فیزیکی کسب و کار شما با یک آدرس ثابت است، اما حساب کاربری شما کمی شبیه شماره تلفن شما است که در صورت تغییر مشکل ایجاد می کند، اما به دلیل موقعیت مکانی ثابت شما همیشه در دسترس هستید. شاید بهتر باشد بگوییم که شبکه های اجتماعی تنها یکی از ابزارهای بازاریابی هستند و این ابزارها با تنوع خود تغییر می کنند و اغلب ناپایدار هستند.

به عنوان مثال، روزی فیس بوک توانست رقبای قبلی خود مانند Orca، Yahoo 360 و غیره را شکست دهد. و تبدیل به پرکاربردترین شبکه اجتماعی در بین دوستان خود شوید. اما آیا امروز مانند گذشته است؟ سایر کاربران تنوع شبکه های جدیدی مانند تلگرام یا اینستاگرام را دنبال کرده اند و این بار تنوع و تغییر در آینده تکرار خواهد شد و جذابیت های اولیه در نهایت کم رنگ خواهد شد. بنابراین بهتر است به فکر فضایی پایدار و همیشگی در فضای مجازی باشیم و در کنار سایر ابزارهای بازاریابی از شبکه های اجتماعی کافی استفاده کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم اهمیت وجود سایت و مزایای داشتن یک وب سایت را به شما نمایش بدهیم که شمارا با پیشرفت دنیای امروز همگام  کنیم .امیدواریم توانسته باشیم راه درست را به شما عزیزان نشان دهیم و اهمیت وجود سایت را برای کسب و کار خود درک کرده باشید.

اگر نیاز به یک سایت حرفه ای برای کسب و کار خود دارید می توانید از “زیکا وب” کمک بگیرید

ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید و از مقالات جدید با خبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.